Bölcsészettudományi Kar

Vargyas Péter
A PÉNZ TÖRTÉNETE BABILÓNIÁBAN A PÉNZVERÉS ELŐTT ÉS UTÁN
Ókor-Történet-Írás 1
Pécsi Tudományegyetem, PTE Ókortörténeti Tanszék - L'Harmattan, Pécs - Budapest, 2010.

ISBN 978-963-236-299-1

Tartalomjegyzék

Sorozatunkat nem is kezdhettük volna méltóbban, mint Vargyas Péter akadémiai doktori disszertációjának a közreadásával. A közelmúltban tragikusan elhunyt nemzetközi hírű szerző gazdaságtörténeti kutatásai során az ókori Kelet egészét vetette vizsgálat alá. Első tanulmányaiban Ugarit társadalmának és kereskedelmi rendszerének a kérdéseit fejtegette, majd érdeklődése Babilónia ártörténete felé fordult. Kutatói pályájának utolsó éveiben főként az ókori Kelet pénzhasználata, pénztörténete, a keleti civilizációk gazdasági mentalitásának problémái foglalkoztatták.
E munkájában elsősorban az ókori Babilónia pénztörténetével foglalkozik, beágyazva teljes ókori Kelet gazdaság- és pénztörténetébe. A magyar és nemzetközi szakirodalomban egyaránt hiánypótló könyvet kézbe véve az Olvasó az ókori Babilónia nyerhet betekintést. A fejezetek izgalmas fordulatokkal mindenekelőtt arra a kérdésre keresik a választ, hogy volt-e, vagy nem pénz a pénzverés „megszületése" Mezopotámiában? Egyáltalán beszélhetünk-e pénzről az ókori keleti civilizációk körében?

A könyv megvásárolható a L'Harmattan Kiadó Könyvesboltjában, vagy megrendelhető közvetlenül a kiadótól.